Sportovní soutěže v měsících září a říjen

Podzimní začátek školního roku přinesl našim sportovcům účast hned ve třech pohybových soutěžích.

Ve čtvrtek 26. září se atleti naší školy zúčastnili okresního kola v atletickém čtyřboji na rokycanském atletickém stadionu na “Čechovce“. Nejvíce s dařilo starším dívkám, které se v konkurenci devíti škol umístily na krásném 2. místě. Velmi úspěšní byli také mladší kluci, kteříobsadili 3. místo. Další dvě družstva, starších kluků a mladších dívek, také bojovala ze všech sil, ale obsadila shodně osmá místa.

Skvělého úspěchu dosáhla navíc Jana Hájková z 8.A, která v kategorii starších dívek (ze 45 závodnic) obsadila v jednotlivcích 3. místo.

Dalším sportovním kláním byl závod horských kol, který se konal 10. října v polesí Žďár u Rokycan. Zde se nejlépe umístil náš všestranný nadějný sportovec Zdeněk Mrázek ze 7.A, který v konkurenci téměř dvaceti soupeřů s přehledem vyhrál kategorii mladších žáků. Docela dobře se ve stejné kategorii dařilo i Petru Šalenovi ze 6.A, který obsadil 5. místo, a Janu Planetovi ze 6.A, který dojel osmý. V kategoriích dívek přijela za starší holky Jana Hájková z 8.A na čtvrtém místě a mladší Aneta Válková ze 6.B obsadila místo páté.

Za starší kluky vyrazili do terénu Petr Adamov a Dominik Říha z 9.A, kteří se rovněž statečně porvali s náročným terénem a obsadili ve své kategorii třinácté a čtrnácté místo.

První halové turnaje se uskutečnily 16. a 17. října v tělocvičně rokycanského gymnázia. Turnaj v házené absolvovali kluci ve středu a holky ve čtvrtek a obě družstva dosáhla shodného umístění. Páté místo pro oba týmy sice není úplně nejlepším umístěním, ale i přesto si naši sportovci zaslouží pochvalu za svoji bojovnost a přípravu, kterou házené věnovali.