Ve čtvrtek 9. 5. se konala v Rokycanech každoroční soutěž mladých cyklistů pořádaná BESIPEM. Soutěžila vždy smíšená družstva (2 dívky a 2 kluci) a opět ve 2 kategoriích (1. a 2. stupeň).

Děti závodily ve 4 disciplínách: jízda podle pravidel silničního provozu, jízda zručnosti, test z pravidel a zdravotní výchova.

Naši mladí cyklisté, kteří se soutěže zúčastnili poprvé, obsadili z 8 týmů nádhernou bronzovou pozici. Pavel Štokr pak byl vyhlášen mezi kluky jednotlivci druhým nejlepším cyklistou.

Složení: Pavel Štokr, Štěpán Andrlík, Markéta Štokrová, Karolína Tomášková.

Starší cyklisté absolvovali také 4 stejně náročné dovednostní disciplíny. Předvedli skvělý výkon a nestačili pouze na suverénní družstvo Stupna (loni 3. místo v České republice). Kateřina Valečková a Matouš Andrlík opanovali celou soutěž v jednotlivcích. Především jízda zručnosti byla v jejich podání excelentní.

Složení: Matouš Andrlík, Jan Dezort, Kateřina Urxová, Kateřina Valečková.

Sportovní den se vyvedl. Děti vyhrály spoustu cen, nikdo se nezranil, místní kuchařky uvařily výborné jídlo a každý si závod užil.