logo EU a MŠMT

Halloweenské  strašení  na  prvním  stupni  naší  školy

    Letos jsme se s paní třídní učitelkou domluvili, že budeme v den Halloweenu chodit po prvním stupni a strašit děti. Tento svátek je u nás nový, slaví se více v Anglii a Americe, kde má tradici. Lidé v ten den dávají před dům vydlabané dýně jako ochranu před zlými silami. Připraví se cukroví a děti v maskách chodí koledovat. U nás se místo toho slaví Dušičky.

     Všichni jsme tím nápadem byli nadšeni, strašit z celé třídy nešly asi jen tři děti.

O velké přestávce dne 31. října jsme se šli obléci do svých strašidelných kostýmů a masek. Každý se vystrojil, nalíčil, namaloval a pokreslil, jak nejstrašidelněji dovedl. Aneta Válková s Petrem Šalenou  měli jednoduché duchařské úbory, a tak zatímco ostatní zmateně pobíhali a soukali se do převleků za čarodějnice, rusalky, zombíky, upíry, kostlivce a další všelijaká strašidla a příšery, oni dva jenom přes sebe přehodili prostěradla a bylo hotovo.

     Společně jsme pak po zvonění na třetí vyučovací hodinu s paní třídní učitelkou vyrazili do akce: prvňáčci se nás skoro vůbec nebáli, zato ve 2. A byli jinačí hrdinové. Dva kluci zalezli pod stůl a holky byly úplně ztuhlé strachy. Nejvíce se děti bály Matese Kůdy, který byl za "zombíka" a byl všude potrhaný a strašlivě počmáraný zelenou směsí z temper, vody a mouky. V ruce si nesl vnitřnosti a mozek. Paní učitelka Kožíšková pak vybírala 4 nejlepší příšery. První byl zombík Mates Kůda, druhý Honza Planeta převlečený za zraněného a zkrvaveného pacienta. Třetí byla duch Aneta Válková a na čtvrtém místě upír Petr Kadeřábek. Celkem strašili dva duchové, asi sedm čarodějnic, několik zombíků, jeden upír, po jedné byla mumie, rusalka a bílá paní.

     Všechny masky byly moc pěkné, paní učitelka si nás fotila a vše brzy najdeme na webu školy. Dostali jsme všude od dětí a paní učitelek bonbóny, nezapomněli jsme vystrašit také vedení školy a paní ekonomku. Akce se velmi líbila, všichni si to užili a rádi bychom si tuto tradici třídního strašení udrželi i na druhém stupni.

                               (Aneta Válková, Andrea Sazimová,  Zuzana Krajdlová,  Lucie Vevercová)