logo EU a MŠMT

Ve středu 3. března proběhlo, jako každoročně, okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Neobvyklé však bylo proto, že jako všechna výuka a “potkávání“ v dnešní době, proběhlo onlinovou formou. Tato neobvyklá forma spočívala v tom, že žáci předváděli především své komunikační dovednosti v online rozhovoru s porotou, kde se hodnotila úroveň projevu, pohotovost porozumět a reagovat na otázky, gramatická správnost a rozsah slovní zásoby.
Nejlépe si v kategorii starších žáků vedl Matěj Musil z 9. A, který se dostal svým skvělým třetím místem na stupně vítězů. Hned v závěsu za Matějem skončil na krásném 4. místě Jirka Veselý z 8.B. Bramborovou medaili se podařilo získat rovněž Barunce Stryalové ze 7.A v kategorii těch mladších. Neméně pěkné je i 6. místo Markétky Štokrové ze 7.B, neboť kategorie těch mladších byla bodově velmi vyrovnaná a obě naše dívky od sebe dělil vlastně jen jeden jediný bodík.
Děkuji všem žákům za vzornou reprezentaci školy a věřím, že své jazykové schopnosti využijí nejen ve svém dalším studiu, ale i v životě.
 
Mgr. Pavla Hrazdilová