logo EU a MŠMT

„Pojďme vrátit pohyb a sport do škol…“, řekli jsme si na začátku letošního školního roku, a tak jsme také udělali. Ač se z finančních či organizačních důvodů nevrátily na okresní a krajské úrovni úplně všechny soutěže do “starých kolejí“, rozhodli jsme se, že naše děti o sportovního ducha neochudíme. Hned první sportovní klání, které bývalo každoročně otevíráním nové soutěžní sportovní sezóny, jsme uspořádali na naší škole ve středu - 6. října. Atletický čtyřboj se konal na hřišti Spartaku v odpoledních hodinách a téměř čtyřicítka nadšených atletů z naší školy bojovala svými výkony ve čtyřech kategoriích o medailová umístění, respekt spolužáků i o překonávání sebe samých.

Po slavnostním nástupu předváděli kluci a holky své výkony na třech stanovištích – soutěžili ve skoku dalekém, hodu kriketový míčkem a ve sprintu. Ač nám počasí úplně nepřálo a atleti museli udržovat své svaly zahalené před prochladnutím, podávali skvělé výkony na všech polích, za což jim patřilo srdečné a nadšené povzbuzování spolužáků, ale i některých rodičů, kteří přišli své atletické naděje podpořit. Za zmínku stojí například výkon 55 metrů v hodu kriketovým míčkem Míši Langa, 410 cm ve skoku dalekém Nikoly Tomášové nebo skvělý čas 8:07 ve sprintu na 60 metrů Martina Sklenáře.

Závěrečná disciplína patřila vytrvalostnímu běhu, kde ve svých kategoriích “kralovali“ Jára Dostál, Zuzka Korbová, Kája Tomášková a opět Míša Lang. Mnozí už “škrabali“ síly z úplného dna svých možností, přesto byli schopni se vybičovat k neuvěřitelným soubojům a výkonům, které jsme si my rozhodčí i diváci užívali.

Vyhlášení výsledků proběhlo po sečtení bodů ve všech disciplínách druhého dne v tělocvičně naší školy. Vítězové byli dekorováni svými tělocvikáři blýskavými medailemi a odměněni drobnými cenami. Tělocvičnou se nesl rozjásaný potlesk a obdivné pohledy spolužáků, sportovní podání rukou i vzájemné objetí soupeřů. Věřím, že si všichni naši první sportovní akci v tomto školním roce užili a že nás jich ještě hodně čeká. Obdivuji naše sportovce nejen za jejich skvělé výkony, ale i odvahu poměřovat své síly a schopnosti s ostatními. Ve zdravém těle zdravý duch!, ….tak ať nám to zdraví ještě dlouho vydrží!

Celkové výsledky atletického čtyřboje:

mladší žákyně:                                                                                                        

1. místo Sabina RAZÍMOVÁ 

2. místo Alexandra ANDREI  

3. místo Lucie TOMÁŠOVÁ                                                                 

  

mladší žáci:

1. místo Jaroslav DOSTÁL

2. místo David KORBA

3. místo Jan DOSKOČIL

 

straší žákyně:                                                                                                        

1. místo Nikola TOMÁŠOVÁ                                                                               

2. místo Karolína TOMÁŠKOVÁ                                                                          

3. místo Pavla POPELKOVÁ   

                                                                            

 starší žáci:

1. místo Michal LANG

2. místo Martin SKLENÁŘ

3. místo Michal BOHÁČ

 

 Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (nástup.jpg)nástup.jpg227 kB
Download this file (sportovní naděje.jpg)sportovní naděje.jpg88 kB