logo EU a MŠMT

Poslední školní den před vypuknutím vánočního veselí jsme si v budově školy užili ještě jednu sportovní akci s názvem “Vánoční schody“, která se stala na naší škole již tradicí a patří k předvánočnímu životu strašické základky. V letošním roce jsme pomyslně vybíhali na Klínovec – nejvyšší horu Krušnohoří. “Místem činu“ opět byly třípodlažní schody druhého stupně ve slavnostním vánočním hábitu a o prestiž bojovala čtyři družstva nabitá našimi největšími atletickými hvězdami. Nohy kluků a holek štafetově vybíhaly po desetkrát nahoru do nejvyššího patra a zpět do přízemí v závratném tempu.

O tom, že je tato činnost skutečně vyčerpávající, svědčily vyčerpané obličeje a unavená těla sportovců, jejichž fyzická kondice nabírala na síle. Byl to skutečně těžký sportovní výkon, a proto náš obdiv patří úplně všem zúčastněným, kteří také získali obrovský potlesk od svých spolužáků povzbuzujících na ochozech schodiště. Velkého povzbuzování se dostalo i pedagogům, kteří symbolicky vyběhli učitelskou štafetu alespoň dvakrát s obrovským nadšením.

Finální spočítání výsledků a trestných sekund rozhodlo, že se na 4. místě umístilo družstvo šesťáků ve složení: Alexandra Andrei, Natka Bílková, Radek Valenta a Matěj Toma, bronzovou pozici si zasloužili také šesťáci, tentokrát z “Áčka“  - Zuzka Korbová, Niky Pourová, David Korba a Honza Doskočil. Souboj o první místo doslova bolel, osmáci i deváťáci se velmi dlouho “prali“ o vedení a neustále se střídali ve vedoucí pozici. Všichni si “hrábli“ až na dno svých sil, ne-li dokonce do svých hlubokých rezerv. Přesto se nakonec v posledních dvou kolech vykrystalizoval ten úplně nejlepší tým. Stříbrné druhé místo tedy patřilo skvělým deváťákům – Pavle Popelkové, Niky Tomášové, Michalu Langovi a osmákovi Lukáši Klírovi. Pouze o pár sekund vítězství zaslouženě vybojovalo družstvo našich nejsportovnějších dvojčat – Karolíny a Patrika Tomáškových a Markéty a Pavlíka Štokrových – byl to zážitek, koukat na “koncert“ jejich svalových skupin a věříme, že jejich sportovní duch se tímto výkonem ještě posílil.

Blahopřejeme a děkujeme všem našim sportovcům a těšíme se na pohybové potkávání i v příštím kalendářním roce. Nechť nám slouží zdraví a vyhýbají se nám zranění. Kéž se opět můžeme potkávat při sportovních akcích rozvíjejících naše sociální vazby a posilujících naše zdraví, odolnost i vůli. Přejeme i Vám všem, našim příznivcům, hodně sportovních zážitků a pohybového užívání života.

Mgr. Pavla Hrazdilová