logo EU a MŠMT

Také na druhém stupni byly poslední dny před vánočními prázdninami věnovány „Projektu Vánoce“, který je součástí ŠVP naší školy. Žáci se svými třídními učiteli již v adventním období podnikali mnoho zajímavých aktivit a činností vztahujících se k nejkrásnějším dnům v roce. Ve středu dne 22. prosince, po připomenutí si vánočních zvyků a tradic v historických souvislostech, následovaly vycházky po krásném okolí naší obce a nakonec vše završily třídní besídky, kde si děti vzájemně předaly dárečky. Radostné očekávání Vánoc vyvrcholilo tradiční odpolední akcí s názvem „Živý betlém“, kterou u obecního stromu přichystali paní učitelka Mgr. Bc. Pavlína Dostálová Zechovská s žáky 8.A a pan učitel Mgr. Petr Šilhánek s pěveckým sborem.

Roli Marie ztvárnila Johanka Samuelová, Josefem se stal Jakub Smola, postavy tří králů zpodobnili Tomáš Phuong, Anežka Maxová a Eliška Bryndová. Andělé byli v podání děvčat Michaely Přerovské a Barbory Stryalové, o oheň se staral pastýř stal Peter Hill. Zvířátka zapůjčila paní Martina Novotná.

Četné obecenstvo si s radostí zazpívalo krásné vánoční koledy, které nacvičil pěvecký sbor pod vedením pana učitele Mgr. Petra Šilhánka. Sbor svým pěveckým a hudebním uměním doplňovali také někteří učitelé školy.

Mgr. Bc. Pavlína Dostálová Zechovská

Přílohy:
Download this file (Živý betlém.jpg)Živý betlém.jpg211 kB
Download this file (Zpěv koled.jpg)Zpěv koled.jpg166 kB