logo EU a MŠMT

Letošní vodácký kurz devátých ročníků probíhal druhý červnový týden na řece Berounce, tekoucí si líně nádhernou krajinou, nedaleko našeho domova. U Dolanského mostu jsme se připravili na cestu a získali základní vodáckou průpravu od zkušeného vodáka, pana ředitele Martina Straky. Žáci se učili velmi rychle, a tak už jsme první den, před zakotvením, spluli první jez před kempem v Nadrybech. 

Stanování a kempování bylo fajn, probudili jsme se ale do deštivého rána, což nám trochu zkomplikovalo balení, ale rozhodně nás neodradilo od další cesty na lodích. Celé dopoledne byla voda pod námi i nad námi a my zjistili, že se nerozpustíme a že zážitky jsou stejně silné jako za sluníčkového počasí. 

Odpoledne jsme zakotvili na Kobylce, kde jsme vše usušili a užili si komfort, který tento kemp nabízí. Vykoupali jsme se v řece, uspořádali mač ve volejbale a užívali si teplo a praskání večerního ohně. 

Ráno nás probouzely sluneční paprsky, které nás provázely na vodě i při výstupu na zříceninu Krašov a hladily nás také v cíli cesty v kempu "U Mloka". Tam jsme se s vodním putováním museli rozloučit - a to neradi. Ještě jsme si zakřičeli poslední vodácké "Ahóóój! "... a pak už nás autobus odvážel zpátky k rodičům a školním povinnostem.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (vodácký kurz.jpg)vodácký kurz.jpg264 kB