logo EU a MŠMT

Poslední pondělí školního roku 2021/2022 se neslo ve znamení pohybu. Tradiční Sportovní den obsadil sportoviště, kterých naše škola využívá a která mají skvělou úroveň. Svátek sportu začal na fotbalovém hřišti strašického Spartaku, kde se proti sobě postavily dva početné týmy z řad fotbalových nadšenců hochů i dívek. Strašice proti přespolním, toť tradiční rozložení týmových sil, které si žáci již dopředu připravili. Na zeleném bojišti nebylo o zajímavé okamžiky nouze a obě družstva zápolila statečně a čestně. Vítězství nakonec slavili strašičtí, kteří uzavřeli skóre 5:3 ve svůj prospěch.

Fotbalové pauzy byly opět využity k rytmickému rejdění nadšenců zumby a aerobiku. Z amplionů se linuly latinsko-americké melodie a na trávníku se místo fotbalových dresů rozzářila barevná trika cvičenek z prvního i druhého stupně. Čím déle se tancovalo, tím více dobrovolnic a dobrovolníků se přidávalo a těla se přirozeně vlnila v chytlavém a svižném tempu oblíbených skladeb.

Před polednem jsme se všichni přesunuli do tělocvičny k volejbalové síti, která věštila divácky oblíbený zápas v odbíjené, ke kterému nastoupil tým pedagogů, jehož vyzyvatelé opět byli žáci posledních, odcházejících, devátých ročníků. Tohle milé soutěžní zápasení se vždy nese ve veselém duchu a je provázeno spoustou vtipných okamžiků a komentářů. Ač deváťáci bojovali statečně, strašický pedagogický sbor čítá nejednoho šikovného rekreačního sportovce, a tak se nám podařilo sportovně zdatné “mlaďase“ porazit.

Závěr dne patřil, opět již tradičnímu, vyhlášení celoroční soutěže Sportovec roku. Body do tohoto seriálu získávají naši sportovci nejen výsledky v okresních a krajských kolech, ale i účastí a výsledky na školních sportovních akcích, které se staly na naší škole oblíbenými. Pro vítěze byly připraveny zajímavé ceny a letos poprvé i putovní poháry a speciálně vyrobená trika pro tuto příležitost. A kdo jsou naši nejlepší v tomto školním roce?

mladší dívky:    1. Zuzka Korbová, 2. Sabina Razímová, 3. Lucie Tomášová

mladší hoši:      1. David Korba, 2. Jáchym Spáčil, 3. Dominik Mudra

starší dívky:      1. Karolína Tomášková, 2. Nikola Tomášová, 3. Nikola Dovicová

starší hoši:        1. Patrik Tomášek,  2. Pavel Štokr, 3. Michal Lang                                                                                               

Věříme, že žáci naší školy nezahálejí ani o prázdninách a plavou, jezdí na kole, procházejí zajímavá místa u nás i v zahraničí…. a do svých kufrů určitě přibalují míče, tenisové rakety, paddleboardy…a další sportovní potřeby. Těšíme se, že se i v příštím roce budeme u sportovních akcí potkávat, neboť my tady všichni víme, že ve zdravém těle zdravý duch se nachází.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (Sportování.jpg)Sportování.jpg109 kB
Download this file (Sportovní den.jpg)Sportovní den.jpg178 kB