logo EU a MŠMT

Vánoční turnaj v basketbale

 

 

     V posledním předvánočním týdnu proběhly na naší škole dvě sportovní akce. To proto, abychom děti naladili na aktivní prožití vánočních prázdnin namísto neaktivního válení se s mísou cukroví u televize a počítače :-).

     Prvním sportovním kláním byl turnaj žáků druhého stupně v basketbale. Do soutěže se přihlásilo šest různorodých družstev, jelikož týmy nebyly omezeny ani ročníkem narození ani pohlavím. První zápasy bojovala družstva ve dvou tabulkách a z každé tabulky postoupily dva nejlepší týmy. Zápasy byly velmi vyrovnané, a tak i někteří nejlepší basketbalisté do finálových bojů nepostoupili. V semifinále se tak utkala čtyři opravdu nejlepší družstva a některé zápasy tak působily jako z NBA :-)!! Vyhrát může ale jen jeden, a to se podařilo silnému týmu “K.z.S.a.O“ ve složení: Tereza Dezortová, Sabina Reindlová, Zdeněk Mrázek, Tomáš Zink a pan učitel Mgr. Jiří Monhart. Těsně v závěsu se umístilo převážně klučičí družstvo “LAMY“ ve složení Jan Planeta, Jirka Mráček, Petr Šalena, Honza Hrách a Vlaďka Veselá. Na “bednu“ se probojovalo jediné čistě dívčí družstvo “ČERNÍ PSI“ ve složení: Niky Heiserová, Jana Hájková, Niky Hončová, Domča Pechová, Andy Císařovská a paní učitelka Mgr. Pavla Hrazdilová. Na čtvrtém místě skončili “Viktoriáni“, pátí byli “SLAKERS“ a na čestném šestém místě se umístili “ŠMOULOVÉ“.

      Všichni sportovci bojovali s nadšením a čestně, touha po vítězství byla veliká, takže si troufám tvrdit, že se nám tato sportovní akce povedla. Jsme hlavně rádi, že jsme opět rozpohybovali sportovní srdíčka našich dětí, která tam uvnitř každého z nich dřímají a jednou třeba budou pro tuto aktivní a zdravou část života tepat co nejdéle!

   Mgr. Pavla Hrazdilová