logo EU a MŠMT

Olympiáda v anglickém jazyce

 

 

     Asi už všichni v dnešní moderní době ví, jak důležité je znát a používat cizí jazyky, a spousta dětí již také zjistila, jak příjemný je pocit, že se mohou, třeba na dovolené, domluvit s člověkem, který nevládne naší krásnou českou řečí. Angličtina je pro takovou domluvu jako stvořená, jsme proto rádi, že se můžeme každým rokem zdokonalovat a naše znalosti a dovednosti pak uplatnit nejen na dovolené, ale poměřit si je s vrstevníky třeba právě na olympiádě v anglickém jazyce.

            Okresní kolo této soutěže se konalo 4.února. Naši žáci už předtím mohli uplatnit své znalosti v kole školním, a tak jeho vítězové Adam Chmiel z 9.A a Julie Horčicová ze 6.A vyrazili hájit barvy naší školy do Rokycan. Adama s Julií doplnily ještě Kája Mocová z 9.A a Sára Frantová ze 7.B, které se sice z důvodu nemoci nemohly školního kola účastnit, ale angličtina je pro ně koníčkem, kterému se rády věnují.

            Kluci i holky musí prokázat, že dokáží anglický jazyk používat nejen v mluvené formě, ale musí si umět poradit také s poslechem a s psaným textem. Nejlépe se to z našich nadějí povedlo Adamovi, který v konkurenci téměř dvaceti vrstevníků obsadil krásné třetí místo ve starší kategorii (8. a 9. tříd), Karolína ve stejné kategorii skončila na místě dvanáctém. V mladší kategorii (6. a 7.tříd) se Julie umístila na místě sedmém a Sára na místě jedenáctém. Všem dětem děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů!

     Mgr. Pavla Hrazdilová