logo EU a MŠMT

Žijeme sportem i na konci školního roku

 

     Okresní sportovní soutěže pořádané AŠSK nám začátkem června již skončily, ale sportovci naší školy nezahálejí a žijí sportem i v průběhu posledního školního měsíce.

     V pondělí 20. června jsme vyrazili s dvanáctkou našich nejlepších volejbalistů na beachvolejbalové kurty na Ostrůvek do Rokycan. Měla to být odměna za skvělý úspěch školních volejbalistů v letošním školním roce, počasí nám přálo, nálada byla výborná, a tak jsme strávili bezvadnou hrou parádní odpoledne. Beach volejbal se nám zalíbil natolik, že bychom byli velmi rádi, kdyby mohl beachvolejbalový kurt “vyrůst“ i u nás ve Strašicích!

     Středeční den 22. červen patřil dokonce Festivalu sportu, kterého se děti celého našeho druhého stupně zúčastnily v Plzni. Svátek sportu, který pořádá Nadace sportující mládeže, jsme navštívili letos již podruhé. V areálu parku za plzeňskou Plazou je rozmístěno okolo padesáti různých sportovních stanovišť, kde si děti mohou reálně vyzkoušet snad všechny druhy sportu. Nejvíc zaujaly naše děti stanoviště cyklistiky, házené, lakrosu, frisbee, vzpírání, crazy bubbles, beach volejbalu, mini golfu a rugby.

      Ve čtvrtek proběhla akce s názvem “Naplňme tělocvičnu zumbou“, kdy se naše sportovní hala před chystanou rekonstrukcí naplnila do posledního místečka a rozvlnila v rytmu hudby těla všech našich žáků i pedagogů.

     A tradicí už se pomalu stává náš školní duatlon “Strašiceman“, jehož již třetí ročník odstartuje v pondělí a naši nejlepší atleti se zde porvou o poslední bodíky do školní soutěže o nejlepšího sportovce. Kolo a běh je to, o co tu kráčí, takže uvidíme opravdu krutý boj hlavně v kategorii chlapců, kde se rozhodne mezi našimi dvěma nejlepšími sportovci - Tomášem Kuncem a Zdendou Mrázkem.     

                                                                               Mgr. Pavla Hrazdilová