logo EU a MŠMT

     Ve středu dne 15. října navštívili zájemci z řad žáků druhého stupně ZOO v Plzni a také DinoPark, který je její součástí. Vyjížděli jsme autobusem od školy v osm hodin, pedagogický doprovod nám dělaly paní učitelky Jitka Brejchová, Alena Kožíšková a bývalý pan učitel Luboš Paldrman. Exkurze proběhla v rámci výuky přírodopisu.

     Průvodcem po ZOO nám byl pan L. Paldrman, který nejprve s námi prošel velký okruh po jednotlivých biogeografických oblastech světa a všech pavilonech. Každý pavilon byl věnován určitým druhům zvířat, o kterých jsme se dozvěděli mnoho nových informací a která jsme především mohli pozorovat na vlastní oči. Prošli jsme si např. tropický pavilon, dále pavilony plazů, šelem a opic, také různé výběhy se zvířaty, voliéry s dravými ptáky atd... Navštívili jsme i statek z 19. století “Lüftnerku”. Součástí ZOO je i botanický skleník s různými rostlinami a kaktusy.

     Po absolvování velkého okruhu jsme měli půl hodiny rozchod, mohli jsme se občerstvit a nakoupit si v obchodech upomínkové předměty a suvenýry. Poté následovala návštěva DinoParku. Tam jsme viděli modely mnoha pravěkých ještěrů, některé se pohybovaly a vydávaly zvuky, takže jsme si připadali jako v pravěku. Součástí expozice byla i návštěva zajímavé a dobrodružné 3D projekce o životě pravěkých zvířat.

     Poté jsme odešli k autobusu, který nás v odpoledních hodinách dovezl zpět do Strašic. Exkurze se všem dětem moc líbila, dozvěděli jsme se mnoho nového a užitečného o způsobu života a chování zvířat z celého světa.

             Zuzana Krajdlová a Lucie Müllerová, 7.A